Pomnik ks. dra Jana Zwierza – odsłonięcie 16 XI 2012 r.

W wielowiekowych dziejach Ropczyc na kartach historii złotymi zgłoskami zapisało się wiele niezwykłych osobowości, które całe swoje życie poświęciły Ropczycom i Ojczyźnie o czym nieustannie przypominają nam nie tylko epitafia, nazwy ulic, ale także pomniki.

W roku jubileuszu 650-lecia nadania praw miejskich Ropczycom, Samorząd Miasta i Gminy Uchwałą Rady Miejskiej nr XXVII /266/12 z dnia 28 września 2012 r. postanowił wznieść pomnik ks. dra Jana Zwierza upamiętniając Jego zasługi dla rozwoju duchowego, edukacyjnego, gospodarczego miasta i regionu.

 

Opis pomnika ks. dra Jana Zwierza

Dzieło rzeźbiarskie wykonane przez Kazimierza Malskiego dla upamiętnienia osoby ks. dra Jana Zwierza przedstawia sylwetkę kapłana w skali 1:1. Pomnik o wysokości 190 cm i wadze 200 kg odlany jest z brązu. Sylwetka kapłana wykonana w ujęciu dynamicznym, ubrana w długą pofałdowaną sutannę okryta jest płaszczem. Rzeźba ks. dra Jana Zwierza zamocowana jest na czternastocentymetrowym cokole, który zdobić będzie tablica informacyjna z napisem:


Kochajcie swoje miasto

Uczcie się jego historii...

Ks. dr Jan Zwierz
1903 – 1995
W roku Jubileuszu 650-lecia Miasta

Społeczeństwo Ropczyc, 16 listopada 2012 r.


Monument usytuowany w centrum Ropczyc będzie stanowić zmaterializowany owoc Jubileuszu 650-lecia Miasta i Parafii Ropczyce.

Na uroczyste odsłonięcie i poświęcenie pomnika ks. dra Jana Zwierza 16 listopada o godz 12 (Rynek) serdecznie zapraszamy mieszkańców Ropczyc, parafian Dekanatu Ropczyckiego oraz gości, przebywających na Ziemi Ropczyckiej.

tekstalternatywny

Szczegóły
   
© ALLROUNDER